Vodíkový fond investuje do solárů v Polsku. Postaví je Amper

Vodíkový fond investuje do solárů v Polsku. Postaví je Amper

Vodíkový fond investuje do solárů v Polsku. Bude je stavět Palaščákův Amper.

Když to dlouhodobě nešlo v Česku, začali se tuzemští developeři a investoři zajímat o zelenou energetiku jinde. Solární elektrárny o celkovém výkonu až 250 megawattů postaví v Polsku v příštích třech letech společnost Amper Asset Management, kterou napůl vlastní podnikatelé Jan Palaščák a Jan Ondřich.

Pro všechny fotovoltaiky, jež se obejdou bez dotací, už má Amper zajištěné pozemky. A teď pro ně našel i dlouhodobého investora. Je jím loni vzniklý fond Hydrogen 2 zaměřující se na vodíkové a zelené technologie – součást fondu kvalifikovaných investorů Henry IF SICAV.

Zakladatelé fondů kvalifikovaných investorů (FKI) zaměřují své investice nejčastěji do nemovitostí, developerských projektů, logistických nebo retailových parků. Nemovitostní fondy mají zajímavá portfolia a poskytují dlouhodobě velmi dobré zhodnocení a rostoucí ziskovost mezi 5–11 % p.a..

V poslední době se ale objevují i fondy velice specializované na konkrétní segmenty, např. veterinární kliniky nebo například nyní na vodíkové a green technologie.

Zdroj: HN.cz